Ostróda

 

Miasto położone nad Jeziorem Drwęckim, przez które przepływa rzeka Drwęca.

Jest to duży ośrodek turystyczny, znany z połączenia z Elblągiem kanałem Elbląsko - Ostródzkim czy wyciągu do nart wodnych.

Ostróda zlokalizowana jest w ważnym punkcie komunikacyjnym. W przeszłości była miejscem przystanku i odpoczynku dla królów i cesarzów, handlowców oraz zwykłych podróżnych.

Na uwagę zasługuje bardzo dobrze zachowany Zamek Krzyżacki z XIV w, mury obronne miasta z XIV w., Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (XIX w.), Kościół ewangelicko – metodystyczny i ewangelicko-augsburski (XX w.) oraz Pomnik Jedności Europejskiej Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Ostróda jest bardzo ładnym i zadbanym miasteczkiem. Tereny nad jeziorem Drwęckim są ładnie zagospodarowane zielenią miejską z ciągami pieszymi, pomostami, nabrzeżem do cumowania jachtów. Znajduje się piękna piaszczysta plaża. Spacerując wzdłuż nabrzeża można napić się aromatycznej kawy, zjeść coś pysznego w licznych kawiarenkach, barach, restauracjach, bądź zakupić niebanale pamiątki w sklepach z pamiątkami.

 

Wybierasz się tu na urlop?

Zamów usługę informacji SMS o wydarzeniach w tej okolicy na czas Twojego urlopu:

Aby uaktywnić usługę informacji, wyślij SMS o treści

Koszt SMS to 6,15 PLN brutto.
Otrzymasz potwierdzenie o uruchomieniu usługi na Twój telefon.
Usługa aktywacji SMS dostępna jest w sieciach T-Mobile, Orange, Plus GSM i Play. Usługę aktywacji dostarcza i obsługuje system Dotpay.

od
na
dni
Dodaj nowy obiekt

Regiony

Okolice Morąga

Bogaczewo Kretowiny Morąg

Zalew Wiślany i okolice Elbląga

Braniewo Frombork Kadyny Elbląg

Okolice Iławy

Iława Rybno

Okolice Mrągowa

Święta Lipka Sorkwity Mrągowo

Okolice Ełku

Olecko Ełk

Kraina Węgorapy

Gołdap Węgorzewo

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Krutyń Ryn Ruciane - Nida Giżycko Mikołajki

Okolice Olsztyna

Lidzbark Warmiński Szczytno Olsztynek Ostróda Olsztyn

Porównywarka

Mój notes

Ta strona używa ciasteczek (Cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.
Tak, rozumiem.