Elbląg

 

Elbląg to malownicze miasto usytuowane nad rzeką Elbląg, niedaleko Zalewu Wiślanego oraz Jeziora Dróżno. To właśnie z Elbląga można wybrać się zabytkowym szlakiem Elbląsko-Ostródzkim i zobaczyć słynne na cały świat pochylnie.
W mieście znajduje się bardzo wiele cennych zabytków: Katedra Świetego Mikołaja, Galeria EL, podzamcze dawnego zamku krzyżackiego z Muzeum Archeologiczno-Historycznym, ścieżka kościelna, kościół Bożego Ciała, pałac Augusta Abbego, brama targowa.
Starówka elbląska jest cały czas modernizowana, miasto można powiedzieć, że pięknieje w oczach. Mnóstwo jest dobrych knajpek, przytulnych restauracji, stylowych pubów.
Porządku w mieście strzeże miedziany piekarczyk usytuowany koło bramy targowej. Legenda głosi, że dzielny piekarczyk uratował miasto przed najazdem krzyżaków, przecinając szuflą łańcuchy i zamykając bramę wjazdową do miasta. 

Wybierasz się tu na urlop?

Zamów usługę informacji SMS o wydarzeniach w tej okolicy na czas Twojego urlopu:

Aby uaktywnić usługę informacji, wyślij SMS o treści

Koszt SMS to 6,15 PLN brutto.
Otrzymasz potwierdzenie o uruchomieniu usługi na Twój telefon.
Usługa aktywacji SMS dostępna jest w sieciach T-Mobile, Orange, Plus GSM i Play. Usługę aktywacji dostarcza i obsługuje system Dotpay.

od
na
dni
Dodaj nowy obiekt

Regiony

Okolice Morąga

Bogaczewo Kretowiny Morąg

Zalew Wiślany i okolice Elbląga

Braniewo Frombork Kadyny Elbląg

Okolice Iławy

Iława Rybno

Okolice Mrągowa

Święta Lipka Sorkwity Mrągowo

Okolice Ełku

Olecko Ełk

Kraina Węgorapy

Gołdap Węgorzewo

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Krutyń Ryn Ruciane - Nida Giżycko Mikołajki

Okolice Olsztyna

Lidzbark Warmiński Szczytno Olsztynek Ostróda Olsztyn

Porównywarka

Mój notes

Ta strona używa ciasteczek (Cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.
Tak, rozumiem.