Kadyny

 

Kadyny to niewielka miejscowość położona nad Zalewem Wiślanym na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i Rezerwatu Kadyński las, oddalona około 23 km od Elbląga. To niezwykłe miejsce: cisza, spokój, piękne lasy, otwarta przestrzeń, prześliczne domu – zabytki architektury, dwie stadniny koni, piękne plaże nadzalewowe. To idealne miejsce dla ludzi, którzy chcą uciec od zgiełku i gwaru do krainy gdzie czas stanął w miejscu. Piękno przyrody pozwala na szybką regeneracje sił i działa kojąco na zszargane nerwy. 
W Kadynach znajduje się pomnik przyrody Dąb Bażyńskiego – 700-letni dąb szypułkowy, jedno z najstarszych drzew w Polsce, Gospodarstwo Skarbu Państwa, powstałe na bazie zlikwidowanej w styczniu 2009 r. stadniny koni oraz wiele zabytków min. Zespół klasztorny franciszkanów w Kadynach z 1745-99, 1889 roku, kaplica przydrożna pw. Świętego Krzyża z 1777 roku, Zespół pałacowy i folwarczny w Kadynach z XVII-XX wieku oraz wiele innych.

Wybierasz się tu na urlop?

Zamów usługę informacji SMS o wydarzeniach w tej okolicy na czas Twojego urlopu:

Aby uaktywnić usługę informacji, wyślij SMS o treści

Koszt SMS to 6,15 PLN brutto.
Otrzymasz potwierdzenie o uruchomieniu usługi na Twój telefon.
Usługa aktywacji SMS dostępna jest w sieciach T-Mobile, Orange, Plus GSM i Play. Usługę aktywacji dostarcza i obsługuje system Dotpay.

od
na
dni
Dodaj nowy obiekt

Regiony

Okolice Morąga

Bogaczewo Kretowiny Morąg

Zalew Wiślany i okolice Elbląga

Braniewo Frombork Kadyny Elbląg

Okolice Iławy

Iława Rybno

Okolice Mrągowa

Święta Lipka Sorkwity Mrągowo

Okolice Ełku

Olecko Ełk

Kraina Węgorapy

Gołdap Węgorzewo

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Krutyń Ryn Ruciane - Nida Giżycko Mikołajki

Okolice Olsztyna

Lidzbark Warmiński Szczytno Olsztynek Ostróda Olsztyn

Porównywarka

Mój notes

Ta strona używa ciasteczek (Cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.
Tak, rozumiem.