10 najlepszych plaż w Olsztynie, część 104.05.2018

To, że na terenie granic administracyjnych Olsztyna leży wiele jezior nikomu nie trzeba przypominać. To jest jeden z głównych powodów, dla którego tak chętnie tam wracamy, a ci którzy mają przyjemność mieszkać w samym Olsztynie lub okolicach szczycą się takimi warunkami. Łącznie wszystkie jeziora na terenie Olsztyna zajmują 725 ha, co jest równe prawie 9% powierzchni całego miasta! W zachodniej części Olsztyna jeziorność wynosi aż 40%!


Poniżej przedstawiamy nasze zestawienie 10 najciekawszych plaż w Olsztynie.

 

Miejsce 10: Jezioro Długie – kąpielisko przy moście

 

To kąpielisko powstało spontanicznie kilka lat temu, po oddaniu do użytku odbudowanego mostu przez jezioro. Stosunkowo mało ludzi, ale i komfort kąpieli i plażowania umiarkowany. Brakuje jakiegokolwiek zaplecza, nawet miejsca na rozłożenie kocyków niewiele, bo wokół szumi wysoki las sosnowy, skutecznie zasłaniający słońce. Zaletą zaś jest duża prywatność dla osób ceniących ciszę i spokój.

 

 

Miejsce 9: Hotel Manor – jezioro Żbik

 

Żbik to niewielkie jezioro, zajmujące niewiele ponad 1 ha, położone na terenie osiedla Redykajny. Często mylone z jeziorem Tyrsko, które leży trochę na zachód od niego. Przy samym brzegu jeziora znajduje się obszerny budynek, w który znajduje się Hotel Manor. Jego budowa ma swoich zwolenników jak i przeciwników. My musimy przyznać, że miejsce zostało wybrane świetnie, co zresztą widać na zdjęciu.

 

Miejsce 8: Plaża trawiasta - jezioro Skanda

 

To jedno z pięciu oficjalnych kąpielisk w Olsztynie (pozostałe cztery są nad jeziorem Ukiel). Bardzo popularne, strzeżone przez ratownika OSiR, z dużym parkingiem niemal bezpośrednio nad jeziorem. Dojazd ulicą Plażową (jadąc od Olsztyna - droga w lewo w las tuż za tabliczką "Olsztyn żegna"). Tam też kiedyś było molo, dziś tylko liny z kolorowymi pływakami wyznaczają obszar kąpieliska.

 

fot. Wojciech Krom

fot. Wojciech Krom

powrót do archiwum
Dodaj nowy obiekt

Regiony

Okolice Morąga

Bogaczewo Kretowiny Morąg

Zalew Wiślany i okolice Elbląga

Braniewo Frombork Kadyny Elbląg

Okolice Iławy

Iława Rybno

Okolice Mrągowa

Święta Lipka Sorkwity Mrągowo

Okolice Ełku

Olecko Ełk

Kraina Węgorapy

Gołdap Węgorzewo

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Krutyń Ryn Ruciane - Nida Giżycko Mikołajki

Okolice Olsztyna

Lidzbark Warmiński Szczytno Olsztynek Ostróda Olsztyn

Porównywarka

Mój notes

Ta strona używa ciasteczek (Cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki.
Tak, rozumiem.